Paski postępu
Opis prac
Prace projektowe wykonywane w okresie 1.10.2024 r. – 31.10.2024 r.
WSTĘPNY PROJEKT BUDOWLANY
Otrzymano uwagi do wstępnego Projektu Budowlanego. Trwała analiza, nanoszenie uwag i formułowanie odpowiedzi. Uszczegółowiano rozwiązania projektowe w zakresie wszystkich branż. Prowadzono koordynację międzybranżową na etapie Projektu Budowlanego.
DODATKOWA DŚU
Prowadzono inwentaryzację przyrodniczą. Uszczegółowiano Analizy wyjść poza DŚU. Otrzymano uwagi do Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia. Analizowano zgłoszone uwagi do KIP. Uwzględniano zgłoszone uwagi w KIP, przygotowywano odpowiedzi i wyjaśnienia na zgłoszone uwagi.
MAPA DO CELÓW PROJEKTOWYCH
Prowadzono prace terenowe/pomiary i prace kameralne. Otrzymano uwagi do mapy w wersji cyfrowej. Kontynuowano kompletowanie dokumentacji geodezyjno-kartograficznej i przygotowania do przekazania jej do przeglądu.
KONCEPCJA OD
Prowadzono projektowe działania powiązane ze wstępnym projektem budowlanym: rozplanowanie układu drogowego na terenie Obwodu Utrzymania Drogi, lokalizacja budynków, miejsca do przeładunku pojazdów niebezpiecznych itp. Otrzymano uwagi do koncepcji OD. Przygotowywano do przekazania do weryfikacji skorygowaną koncepcję OD wraz z odpowiedziami i wyjaśnieniami na uwagi.
UZYSKANIE UZGODNIENIA ZUDP
Uszczegóławiano rozwiązania projektowe zawarte we wstępnym Projekcie Budowlanym.
DOKUMENTACJA GEODEZYJNA I FORMALNOPRAWNA DO NABYWANIA NIERUCHOMOSCI
Opracowywano rewizję projekt linii rozgraniczających terenu inwestycji. Wykonano analizę dostępności do terenu. Przygotowywano do przekazania do weryfikacji rewizję projektu linii rozgraniczających teren inwestycji.
SYSTEM ZARZADZANIA RUCHEM
Opracowywano aktualizację koncepcji Systemu Zarządzania Ruchem i Systemu Zarządzania Tunelem. Wykonano inwentaryzację oznakowania dróg istniejących w rejonie inwestycji.
POZWOLENIE WODNOPRAWNE
Analizowano uwagi do Analizy Zagrożenia Powodziowego dla rzeki Stobnica, przygotowywano odpowiedzi oraz materiały uzupełniające. Trwało wykonywanie Analizy Zagrożenia Powodziowego dla rzeki Golcówka oraz obliczenia świateł mostów i przepustów. Prowadzono obliczenia pojemności zbiorników. Trwało projektowanie rowów odwadniających, analiza odcinków rowów do przebudowy i likwidacji – jako działania powiązane z opracowaniami branży drogowej
PROJEKT STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU
Opracowywano PSOR w zakresie elementów do uwzględnienia w Projekcie Budowlanym. Wykonano inwentaryzację oznakowania dróg istniejących w rejonie inwestycji.
DOKUMENTACJA BEZPIECZEŃSTWA TUNELU
Do opracowanych założeń do DBT otrzymano uwagi. Analizowano ww. uwagi, przygotowywano rewizję opracowania. Trwały prace projektowe nad założeniami do DBT i DBT. Trwały prace projektowe w zakresie niezbędnym do uzgodnienia w pozostałych opracowaniach PB a w szczególności w branży tunelowej.
PLAN DZIAŁAŃ RATOWNICZYCH
Opracowywano PDR w zakresie elementów do uwzględnienia w Projekcie Budowlanym.
AUDYT BRD
Opracowywano materiały do audytu BRD, działania powiązane z Projektem Budowlanym.
PROJEKT ARCHITEKTONOICZNO BUDOWLANY
Uszczegóławiano rozwiązania projektowe zawarte we wstępnym Projekcie Budowlanym oraz wprowadzano korekty wynikające z uwag do wstępnego Projektu Budowlanego. Uszczegóławiano rozwiązania projektowe w zakresie wszystkich branż i koordynacji branżowej.
UZUPEŁNIAJĄCA DOKUMENTACJA BADAŃ PODŁOŻA GRUNTOWEGO
Program Badań Geotechnicznych został zaakceptowany z uwagami. Analizowano otrzymane uwagi i przygotowywano odpowiedzi.
RAPORT W RAMACH PONOWNEJ OCENY ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO
Prowadzona była inwentaryzacja przyrodnicza. Uszczegółowiano Analizy wyjść poza DŚU. Analizowano zgłoszone uwagi do Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia. Uwzględniano zgłoszone uwagi w KIP, przygotowywano odpowiedzi i wyjaśnienia na zgłoszone uwagi.
DOKUMENTACJA GEOLOGICZNO-INŻYNIERSKA
Otrzymano uwagi nadzoru naukowego Akademii Górniczo-Hutnicza w Krakowie do Projektu Robót Geologicznych. Trwała analiza zgłoszonych uwag do Projektu Robót Geologicznych, przygotowanie odpowiedzi i rewizji PBG.
PROJEKT TECHNICZNY
Uszczegóławiano rozwiązania projektowe zawarte we wstępnym Projekcie Budowlanym oraz wprowadzano korekty wynikających z uwag do wstępnego Projektu Budowlanego. Uszczegóławiano rozwiązania projektowe w zakresie wszystkich branż i koordynacja międzybranżowa.
MONITORING AKTYWNOŚCI OBSZARÓW OSUWISKOWYCH I MONITORING POŁOŻENIA ZWIERCIADŁA WÓD GRUNTOWYCH W STREFACH TUNELOWYCHWykonywano monitoring geotechniczny w zakresie monitoringu wgłębnego osuwisk (pomiary inklinometryczne i hydrogeologiczne) oraz monitoringu powierzchniowego (pomiary geodezyjne). Wykonywano monitoring hydrogeologicznego w zakresie monitoringu jakościowego oraz ilościowego wód podziemnych.